Nachlazení


Homeopatie si umí dobře poradit i s malými nepříjemnostmi, mezi něž patří nachlazení, rýma, kašel.....

V počátcích nachlazení je skvělé aconitum napellus, když odpovídá co nejvíce symptomů pak v kombinaci s teplým čajem,správným dávkováním a odpočinkem se často podaří zabránit propuknutí nemoci. Když se nepodaří počátek nemoci chytit včas, nebo když zvláště u malých dětí "vyskočí" vysoká teplota, pak lze v oprávněných stavech, aby si malý pacient odpočinul od vyčerpávajích horeček, nasadit belladonnu nebo arnicu. S rýmou umí velmi dobře pomoci allium cepa, pokud jí stav odpovídá (pálí nos, nepálí oči), protejškěm je jí euphrasia (pálí oči,nepálí nos), při letních chřipkách se uplatní geslemium. Správně použitá pulsatilla při vodnatých rýmách nebo mercurius při opakovaných zánětech cest dýchacích dokáže pacientovi velmi výrazně ulevit.

Se všemi možnými akutnímí stavy jako jsou třeba zvětšené mandle u angín, různé druhy kašle, rýmy a nachlazení v různém stádiu propuknutí nemoci umí homeopatie poměrně dobře zacházet,řešit situaci  a výrazně tak zkrátít dobu léčení, je však vždy třeba vybrat lék dle nynějšího stavu pacienta, je třeba znát co nejvíce symptomů a velmi důležité je také, nastavit správně dávkování. 

Vždy platí, že je třeba dobře zvážit dávkování léku, homeopatika nejsou léky na chemické bázi a zatěžují organismus minimálně ale při laickém nasazení a neodborném vyběru  léku a třeba i nevhodně zvolené potenci se velmi výrazně vystavuje klient nebezpečí, že mu homeopatikum nejen nepomůže ale naopak ho poškodí, třeba utlumením příznaků,které je potřeba řešit. Homeopatika jsou léky a nikdy nikomu nedopručuji pracovat pouze z informacemi z neověřených zdrojů. Homeopatie je velmi individuální a vždy je třeba vybírat léky s ohledem na všechny symtomy.