Extrakce zubů

   Častá otázka je co homeopatie a zuby. Samozřejmě že umí podpořit kromě jiného i léčbu paradentozy nebo nadměrné kazivosti ale nejčastěji se lidé ptají na akutní péči, tj, když je zuby bolí, nebo spíš když dojde na nejhorší, trhání či chirurgický zákrok v ústech.Je dost homeopatik, která potlačují bolest a potlačí i bolest zubů,ale fungují stejně jako klasické léky na bolest, problém neřeší a ve výsledku se stejně zubnímu lékaři nevyhneme. Jen oddalíme problém a případně zhoršíme kaz nebo se dopracujeme až odlomení zubu a následná léčba je pak komplikovanější, bolestivější a dražší.

     Kdyz už nás potká složitějsí zákrok, nebo respektive když se lékař rozhodne k odstranění zubu nebo chirurgickému zákroku či resekci pak má homeopatie skvělé využití. Za pomoci homeopatik lze zabránit respektive snížit krvacivost při zákroku, velmi úspešně potlačit otok a bolestivost a pokud dojde i ke skalpelu v ústech, pak velmi dobře zavřít ránu a podpořit hojení. Je však vždy třeba podrobně popsat svůj stav. Jinak se léčí čístá rána, kdy se odstraní zub napříkald z důvodu uvolnění místa pro můstek nebo srovnání pozice zubů v ústech a jinak se léčí rána s váčkem a hnisem, kdy se nejprve musí za pomoci drenů a případně homeopatik rána vyčistit a pak teprve uzavřít a vyhojit.

 Léky v homeopatii nejsou prostě univerzální a k jejích správnému užití a následně tedy i dobrému účinku je třeba dobrých znalostí.Pro názornost uvedu 3 cesty.

1. Když při vytržení zubu budete postupovat klasicky, pak po zákroku budete nějakou dobu užívat nějaké analgetikum nebo někdo jen třeba ibalgim aby potlačil bolestivou reakci organismu.

2, Když se rozhodnete postupovat "laickou" homeopatickou cestou, tak na webu najdte, že arnica dobře uravírá rány,zastavuje krvácení,působí proti bolesti a zabraňuje infekci.Když budete mít štěstí, klapne to  a skutečně si ulevíte. Ovšem ono to klapne pravděpodobně jen v situaci,kdy se bude jednat o extrakci zubu plánovanou, třeba pro uvolnění místa pro můstek nebo při rovnání skusu v čelisti. Pokud ovšem arnicou zavřete rychle  ránu po zubu, pod kterým byl váček, nebo hnis, kde lékař dokonce třeba nechal dren aby se hojilo postupně a vy si neuvědomíte přesně proč, pak nejspíš nezažijete hezký čas. Protože arnica ránu skutečně rychle zavře. Ovšem v ni se pravděpodobně bude hromadit hnis, takže násedně dojde k opětovnému otoku, možná i teplotám a hlavně pak ke skalpelu při otvírání hnisavého ložiska a léčení a osobní nepohoda se díky tomu adekvátně prodlouží.

3. Když se rozhodnete pro odbornou homeopatii  a uznáte, že jsou stavy, kdy je třeba si nechat poradit, obrátíte se na homeopata. Ten cílenými dotazy vyzjistí stav a navrhne řešení. Třeba skutečně dojde jen na arnicu, případně na staphysagrii a arnicu, pokud to bude stav vyžadovat (obě homeopatika jdsou volně dostupná v lékárně a budede so je moci, pokud budte chtít sami zakoupit) a nebo, pokud uvedete některou ze výše uvedených komplikací, vysvětli vám že ránu nelze jen tak zavřít a doporučí Vám nejprvě lék na vyčištění rány, nejčastěji equisetum a pak teprv bude ránu zavírat. Equisetum už je lék, který není volně prodejný, jeho užití má své podmínky a indikace.  Proto s ním pracuje homeopat, člověk který musí mít vystudováno medicínské minimum a úspěšně ukončenou školu. Jestliže Vám lék doporučí, pak je, stejně jako všechny léky které doporučuje, má ve své lékárně, připraví vám jej nebo je a připraví je i s podrobným návodem užití a hlavně Vám v případě potřeby poskytně další konzultace i informace.

Zdánlivě jednoduchá a běžná situace - tři cesty kterými se můžete vydat - Vaše volba řešení = výsledek